نماد کارت های بی بی در پاسور بازی برگرفته از چه کسانی هستند؟

انتشار : 20 آوریل 2024
نماد کارت های بی بی در پاسور بازی برگرفته از چه کسانی هستند؟

نماد کارت های بی بی در پاسور 

نماد کارت های بی بی در پاسور بازی چه کسانی هستند؟ دسته استاندارد ورق های پاسور شامل 52 کارت، اعداد، خال ها و نقاشی های رنگارنگ پادشاهان و ملکه ها به همراه سربازان است. اما طراحی این کارت ها چگونه شکل گرفت؟ چگونه ملکه ها به آنجا رسیدند؟ در این پست به طور کامل در این مورد صحبت می کنیم. ما به شما خواهیم گفت که چه رازهای پشت کارهای بی بی، در چهال خال مختلف ورق بازی وجود دارد.

ورق بازی امروزی قدمتی به اندازه صدها سال دارد. اما منشأ پیدایش آنها قدیمی تر است و به آسیا باز می گردد. آنها احتمالاً از فرهنگ های شرقی (چین، هند و ایران) به اروپا آمده اند. برای مدت طولانی، طراحی کارت ها استاندارد نبود و مناطق مختلف ورق های خاص خود را داشتند. در ابتدا کارت های آلمانی و اسپانیایی بی بی نداشتند، و آنها را با شوالیه ها جایگزین کرده بودند.

در کارت های فرانسوی:

1. بی بی پیک: آتنا

2. بی بی دل: جودیت (شخصیتی در کتاب مقدس)

3. بی بی خشت: راشل (شخصیتی در کتاب مقدس)

4. بی بی گشنیز: آرژین (در زبان لاتین به معنای ملکه است)

در دسته استاندارد ورق بازی انگلیسی، بی بی و سایر کارت‌های نماینده هیچ شخص خاصی نیستند. اگرچه برخی می‌گویند که بی بی دل نماینده الیزابت یورک، همسر ملکه هنری هفتم انگلستان است. (مطمئناً روسری که ملکه زیر تاج خود پوشیده است مربوط به دوران اولیه تودور است).

نماد ورق های پاسور – چهار کارت بی بی

پل بوستوک، یکی از اعضای شورای انجمن بین المللی پاسور بازی، گفت که قبل از یکنواخت شدن طرح های ورق بازی، انتخاب خال در دسته کارت ها توسط هر خانواده اشرافی که دستور ساخت آنها را می داد، کنترل می شد. ما می‌توانیم از این موضوع استنباط کنیم که اشراف ممکن است بر تصاویر روی کارت‌ها نیز تأثیر گذاشته باشند و آنها را با چهره‌هایی از طبقه خودشان پر کرده باشند. اما این چهره ها چه کسانی هستند؟

بیشتر بخوانید: انواع بازی های پاسور تک نفره (بهترین سایت بازی پاسور شرط بندی)

نماد بی بی دل – ملکه الیزابت

احتمالاً به این دلیل که انگلستان طرح‌های کارت بازی را که امروزه می‌شناسیم استاندارد کرده است، در هر دسته ورق بازی، دو شاهزاده خانم انگلیسی به عنوان نماد بی بی در خال دل، پیشنهاد شده‌اند. الیزابت استوارت دختر جیمز اول پادشاه انگلستان و آنه ملکه دانمارکی بود. او بعداً ملکه بوهمیا (جمهوری چک) شد، اما او و همسرش تنها در چند (ماه سرد) سلطنت کردند و به او لقب “ملکه زمستان” را دادند.

نماد کارت های بی بی در پاسور بازی برگرفته از چه کسانی هستند؟

با این حال، طبق اطلاعات وب سایت کلیسای وست مینستر، این تنها نام مستعار او نبود. او را “ملکه قلب ها” نیز می نامیدند. زیرا هنگام خلع شدن او و همسرش، وی زیبا، جذاب و شجاع در برابر خطر بود. بنابراین، او به عنوان یک شخصیت الهام‌بخش در پاسور بازی پیشنهاد شده است. یکی دیگر از الهامات احتمالی دیگر، ملکه الیزابت یورک است که مادر پادشاه هنری هشتم بود.

ملکه الیزابت یورک همچنین مادربزرگ بزرگ الیزابت استوارت بود. او عاشق ورق بازی بود، بنابراین گفته می‌شود که وقتی فوت کرد، شوهرش با طراحی صورت ملکه روی خال دل، همسرش را جاودانه کرد. اگرچه نسخه استاندارد بی بی دل، بسیار شبیه پرتره معروف الیزابت یورک است. اما با توجه به شواهد و بررسی های تاریخی، این داستان احتمالاً درست نیست.

نماد بی بی خشت – ملکه راشل

به گفته انجمن بین المللی کارت بازی، دو الگوی مختلف کارت فرانسوی (پاریس و روئن) نام های متفاوتی برای بی بی ها داشتند. در الگوی روئن، که در نهایت به الگوی انگلیسی و آمریکایی تبدیل شد، آنها راشل (دل)، پالاس (پیک)، آرژین (خشت) و جودیت (گشنیز) بودند. پس آیا آنها به نام افراد واقعی نامگذاری شده اند؟ حقیقت این است که هیچ کس به طور قطعی نمی داند. اما نظریه های زیادی در مورد هر یک وجود دارد.

راشل یا ریچل، بی بی خال دل که حالا نماد بی بی خشت است، با راگنل، همسر سر گاوین در افسانه های آرتوریان ارتباط داشته است. نظریه دیگری می گوید، او (اگنس سورل)، معشوقه شاه چارلز هفتم فرانسه است. با این حال، هیچ ارتباط آشکاری بین این دو وجود ندارد. با این حال، معمولاً او به عنوان راشل در کتاب مقدس، (همسر حضرت یعقوب) شناخته می شود.

بیشتر بخوانید: ترتیب خال های پاسور براساس ارزش

نماد بی بی پیک – ملکه پالاس

ملکه پالاس، بی بی پیک، را می توان با الهه یونانی آتنا، که گاهی پالاس نیز نامیده می شد، شناسایی کرد. با این حال، برخی ژان آرک را هم به عنوان یک احتمال پیشنهاد می کند. احتمالاً به این دلیل که او یکی دیگر از چهره های مهم فرانسوی در دهه 1400 بود. در اساطیر یونانی، آتنا الهه جنگ بود. او با چندین شهر مختلف، مانند اسپارتا و آتن، که به نام او نامگذاری شده است، ارتباط داشت، زیرا او محافظ آنها بود.

نماد کارت های بی بی در پاسور بازی برگرفته از چه کسانی هستند؟

نماد کارت های بی بی در پاسور بازی

او به آکروپلیس های مختلف مرتبط بوده است، احتمالاً به این دلیل که آنها در نزدیکی کاخ های پادشاهان (از طریق بریتانیکا) قرار داشتند. آتنا بسیار قدرتمند بود زیرا فرزند مورد علاقه زئوس بود. او به عنوان الهه جنگ، نقش بزرگی در «ایلیاد» هومر ایفا می‌کند که روایتی از جنگ تروا است. آتنا در لحظات کمتر رزمی خود، الهه حامی صنایع دستی مانند ریسندگی و بافندگی نیز بود. او سرانجام به نمادی از خرد و عدالت تبدیل شد.

نماد بی بی گشنیز – آرژین

آرژین بی بی خال گشنیز است. نام او ممکن است صرفاً شبیه به رجینا باشد که به معنای ملکه است. البته برخی آرگیا را هم نماد بی بی گشنیز می دانند. در اساطیر یونانی، آرگیا دختر آدراستوس، پادشاه آرگوس است. طبق گفته‌های دپارتمان کلاسیک دانشگاه پنسیلوانیا، آدراستوس آرگیا را با پولینیس، پسر ادیپوس ازدواج می‌کند تا پیشگویی را محقق کند.

آرژین را با شخصیت دیگری از اساطیر یونان، الهه هرا (که در اساطیر رومی به جونو معروف است) هم می شناسد. او به عنوان همسر زئوس ملکه خدایان بود. هرا الهه حامی شهر آرگوس بود که ممکن است نام او را در کارت ها توضیح دهد. احتمال دیگر برای نماد بی بی خال گشنیز، ماری (مریم) آراگون، همسر چارلز هفتم پادشاه فرانسه (پادشاهی که توسط ژان آرک کمک می‌کرد) است.

بیشتر بخوانید: تاریخچه پاسور یا بازی ورق + معنی نماد روی کارت های پاسور

چرا ملکه جودیت را کاراکتر بی بی دل می دانند؟

اکثر افراد و منابع تاریخی، نماد بی بی دل را به ملکه جودیث مرتبط کرده اند. او همسر شاه چارلز ششم و مادر چارلز هفتم بود که با نام های ایزابو یا ایزابلا نیز شناخته می شود. باید بگوییم که جودیث شخصیتی بحث برانگیز بود. شوهرش دیوانه بود و او به جای پادشاه حکومت می کرد، اما بسیاری از اشراف زادگان مخالف او بودند. دوک لوئیس اورلئان، معشوق او شده و باعث رسوایی اش شد.

نماد کارت های بی بی در پاسور بازی برگرفته از چه کسانی هستند؟

نماد کارت های بی بی در پاسور بازی

او همچنین معاهده نامحبوب تروا را امضا کرد و تاج و تخت فرانسه را به پادشاه انگلیسی هنری پنجم واگذار کرد (این قرارداد بعداً باطل شد). نظریه سوم این است که ملکه جودیت همان جودیث در کتاب مقدس است که با کشتن یک ژنرال آشوری به نام هولوفرنس، اسرائیل را از تهاجم آشوری ها نجات می دهد. کتاب جودیت تثنیه است و در نسخه های کاتولیک و ارتدکس عهد عتیق گنجانده شده است.

برچسب‌ها:
ثبت نام در سایت سیگاری بت