12 بهترین گلزنان جام ملت های اروپا در تمام دوران

انتشار : 16 ژوئن 2024
12 بهترین گلزنان جام ملت های اروپا در تمام دوران

12 بهترین گلزنان جام ملت های اروپا 

در این پست، به معرفی 12 بهترین گلزنان جام ملت های اروپا در تمام دوران این تورنمنت پرداخته ایم. یوفا یورو یا مسابقات جام ملت های اروپا یک تورنمنت است که توسط اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) برگزار می شود. تیم یوفا متشکل از بهترین کشورها در حوزه فوتبال اروپا است. این مسابقات پس از جام جهانی فوتبال در فهرست پربیننده ترین تورنمنت های جهانی فوتبال جهان قرار دارد.

این مسابقات از سال 1960 هر چهار سال یکبار برگزار می شود، اما به دلیل شیوع گسترده COVID-19 در سال 2020 به تعویق افتاد. باید بگوییم که این مسابقات در سال 2021 با نام یوفا یورو 2020 برگزار شد. ایتالیا قهرمان آن مسابقات بود، که در فینال و در ضربات پنالتی انگلیس را شکست داد. مسابقات امسال هفدهمین دوره مسابقات قهرمانی اروپا خواهد بود.

برترین گلزنان تاریخ جام ملت های اروپا

آلمان میزبان مسابقات امسال خواهد بود و این مسابقات از 14 ژوئن تا 14 ژوئیه برگزار می شود. جالب است بدانید، این سومین بار است که آلمان میزبان یورو خواهد بود، اما این اولین بار است که آنها به عنوان آلمان متحد میزبان هستند. در این مسابقات 24 تیم به میدان خواهند رفت و فینال آن در برلین برگزار می شود. و از نظر تاریخی، بسیاری از بازیکنان بزرگ این مسابقات را زیباتر کرده اند.

12 بهترین گلزنان جام ملت های اروپا 

12. آلوارو موراتا (6 گل)

آلوارو موراتا مهاجمی کارآمد برای تیم ملی اسپانیا بوده است. او در رقابت های یوفا یورو موفق به زدن 6 گل شده است. موراتا برای اولین بار در سال 2011 در مسابقات قهرمانی زیر 19 سال اروپا بازی کرد. او هفت گل برای تیمش به ثمر رساند و به آنها کمک کرد تا در این مسابقات قهرمان شوند. سپس او اولین دعوت خود را برای تیم زیر 21 سال در مسابقات قهرمانی زیر 21 سال اروپا 2013 دریافت کرد.

11. تیری هانری (6 گل)

تیری آنری موفق شد 6 گل در یورو یوفا به ثمر برساند. او 123 بازی ملی برای فرانسه انجام داد و برای تیم فرانسه بازیکنی غیرعادی بود. هانری اولین دعوت خود را به تیم زیر 20 سال فرانسه پس از نمایش قدرتمندش با موناکو در ژوئن 1997 به دست آورد. این مرد افسانه ای فرانسوی در طول یورو 2000 موفق شد 3 گل به ثمر برساند و به آنها کمک کرد تا در این مسابقات قهرمان شوند.

10. زلاتان ابراهیموویچ (6 گل)

زلاتان ابراهیموویچ قهرمان تیم ملی سوئد بود. او در طول مدت حضورش در رقابت‌های یورو 6 گل به ثمر رساند. زلاتان می توانست برای کرواسی، بوسنی و هرزگوین یا سوئد بازی ملی انجام دهد. با این حال او سوئد را به عنوان تیم ملی خود انتخاب کرد.

بهترین گلزنان یورو 2024

این بازیکن، اولین بازی خود را برای تیم ملی بزرگسالان سوئد در 31 ژانویه 2000 در یک بازی دوستانه مقابل جزایر فارو انجام داد. ابراهیموویچ موفق شد در 7 اکتبر 2001 در دیدار مقدماتی جام جهانی مقابل آذربایجان گلزنی کند. او همچنین در جام جهانی فوتبال 2002 با تیم ملی سوئد شرکت کرده و به تیمش کمک کرد تا به مرحله یک هشتم نهایی صعود کند.

9. پاتریک کلایورت (6 گل)

پاتریک کلایورت در مدت حضور خود در این رقابت ها موفق به زدن 6 گل شده است. او اولین بازی خود را برای این کشور در یک بازی مقدماتی اروپا مقابل جمهوری چک در 16 نوامبر 1994 به دست آورد. کلایورت در پیروزی 6-1 هلند مقابل یوگسلاوی در مسابقات قهرمانی اروپا در سال 2020 هت تریک کرد. این بازیکن همچنین به هلند کمک کرد تا به مرحله نیمه نهایی یورو 2020 راه یابد.

8. روملو لوکاکو (6 گل)

روملو لوکاکو موفق به زدن شش گل در تاریخ یوفا یورو شده است. او اولین بازی خود را در یک بازی دوستانه مقابل کرواسی در 24 فوریه 2010 انجام داد. لوکاکو بهترین گلزن تاریخ بلژیک بوده و از برنارد وورهوف و پل ون هیمست پیشی گرفته است. روملو لوکاکو در طول این سال ها بخشی جدایی ناپذیر از تهدیدات گلزنی بلژیک بوده و بار دیگر بخشی از یوفا یورو 2024 خواهد بود.

7. نونو گومز (6 گل)

نونو گومز در طول دوران بازی خود 6 گل به ثمر رسانده است. او در هر سطحی نماینده پرتغال بوده و رکورد گلزنی تماشایی دارد. گومز در 19 سالگی برای اولین بار در یک بازی دوستانه مقابل فرانسه بازی کرد. او در هر بازی برای پرتغال در یورو 2004 حضور داشت. نونو گومز موفق شد گل پیروزی بازی را مقابل اسپانیا به ثمر برساند و به تیمش کمک کرد تا به مرحله یک چهارم نهایی صعود کند.

6. وین رونی (6 گل)

وین رونی در تاریخ این مسابقات 6 گل به ثمر رسانده است. رونی به دلیل اصالت ایرلندی اش واجد شرایط بازی برای ایرلند بود. با این حال، او نماینده انگلیس بود و خود را یک انگلیسی می دانست. وین رونی در 17 ژوئن 2004 به جوانترین گلزن مسابقات تبدیل شد. این بازیکن در آن بازی یک گل زد و انگلیس با نتیجه 3-0 سوئیس را شکست داد.

5. رود فان نیستلروی (6 گل)

رود فن نیستلروی، مهاجم سابق منچستریونایتد و رئال مادرید نیز موفق به زدن 6 گل در این مسابقات شده است. او 70 بازی ملی برای تیم ملی هلند دارد و در آن مدت توانست 35 گل به ثمر برساند. در 18 نوامبر 1998، ون نیستلروی اولین بازی خود را برای تیم ملی بزرگسالان در یک بازی دوستانه مقابل آلمان انجام داد. و در طول زمان او تهدید هجومی خود را به همگان خود نشان داد.

4. آنتوان گریزمان (7 گل)

آنتوان گریزمان در تاریخ این رقابت ها موفق به زدن 7 گل شده است. او بازیکنی پرکار برای تیم ملی فرانسه بوده است و به همراه کیلیان امباپه در یورو 2024 یوفا، تهدید اصلی حمله برای فرانسه خواهد بود. این بازیکن البته در جریان جریان نژادپرستی عثمان دمبله در ژاپن مورد نقد قرار گرفت و از چشم بسیاری از مردم جهان افتاد، اما به هر حال تیم او یکی از مدعیان قهرمانی یورو 2024 است.

3. آلن شیرر (7 گل)

آلن شیرر در طول حضورش در رقابت‌های یورو موفق شد هفت گل به ثمر برساند. او در فوریه 1992 برای انگلیس مقابل فرانسه بازی کرد. شیرر همچنین در اولین بازی خود یک گل به ثمر رساند. آلن شیرر با زدن اولین پنالتی در بازی مقابل اسپانیا انگلیسی ها را به نیمه نهایی مقابل آلمان رساند. او در نیمه نهایی مقابل آلمان هم گلزنی کرد، اما آلمانی ها بازی را به تساوی کشاندند و در ضربات پنالتی پیروز شدند.

برترین گلزنان جام ملت های اروپا 

2. میشل پلاتینی (9 گل)

میشل پلاتینی موفق شد 9 گل در یورو یوفا به ثمر برساند. پلاتینی برای تیم نظامی فرانسه هم بازی میکرد. او همچنین نماینده زیر 23 سال فرانسه و تیم المپیک فرانسه بود. میشل پلاتینی نقش خود را برای تیم فوتبال فرانسه در بازی های المپیک تابستانی 1976 مونترال ایفا کرد. این بازیکن، فرانسه را به قهرمانی در یورو 1984 هدایت کرده و عنوان بهترین گلزن آنها را بدست آورد.

1. کریستیانو رونالدو (14 گل)

در مورد کریستیانو رونالدو چه می توانید بگوییم؟ او یک ماشین گلزنی است و به گلزنی ادامه می دهد. کریستیانو 14 گل در یوفا یورو به ثمر رسانده است و قرار است حتی بیشتر هم بزند، زیرا او یک بار دیگر در یوفا یورو 2024 پرتغال را رهبری خواهد کرد. برای شرط بندی روی گلزنی او در این مسابقات می توانید به لینک قرمز رنگ پایین صفحه مراجعه کنید.

ثبت نام در سایت سیگاری بت