تیم های لیگ قهرمانان اروپا 2024-25 ثبت نام مساوی بونوس هدیه

انتشار : 1 جولای 2024
تیم های لیگ قهرمانان اروپا 2024-25 ثبت نام مساوی بونوس هدیه

تیم های لیگ قهرمانان اروپا 

در این پست، تیم های لیگ قهرمانان اروپا 2024-25 را به شما معرفی خواهیم کرد. مدل سوئیسی که در جلسات یوفا در مورد آن زیاد صحبت می شد بالاخره آمد و امسال یک قالب جدید برای دوره بعدی لیگ قهرمانان اروپا معرفی خواهد شد. این یعنی لیگ قهرمانان اروپا 2024-25 به شدت تغییر خواهد کرد و دیگر شاهد قالب قدیمی مرحله گروهی نخواهیم بود.

لیگ قهرمانان اروپا بهترین تورنمنت فوتبال باشگاهی در اروپا است. تنها تیم‌های برتر اروپا تا پایان فصل شانس کسب عنوان قهرمانی را دارند. در لیگ قهرمانان 2023-24 آخرین باری بود که ما مرحله گروهی را دیدیم. فرمت مرحله گروهی که دارای هشت گروه چهار باشگاهی بود، اکنون لغو خواهد شد. ما در ادامه فرمت جدید لیگ قهرمانان اروپا و تیم های راه یافته به این تورنمنت را معرفی کرده ایم.

فرمت جدید لیگ قهرمانان اروپا 2024-25

در فرمت قبلی لیگ قهرمانان، هر یک از تیم‌ها در یک بازی خانگی و خارج از خانه به مصاف سه تیم دیگر گروه خود می‌رفتند و در مجموع 32 تیم تشکیل دهنده مرحله گروهی بودند. اما با شروع فصل 2024-25 لیگ قهرمانان اروپا، اکنون چهار تیم دیگر نیز شانس حضور در بزرگترین تورنمنت فوتبال اروپا را خواهند داشت.

بنابراین، در مجموع 36 تیم پس از پایان مرحله مقدماتی مسابقات اصلی را آغاز خواهند کرد. این 36 تیم در یک لیگ واحد رتبه بندی خواهند شد، (اگرچه آنها مانند یک فرمت رفت و برگشت معمول با هر باشگاهی بازی نخواهند کرد.) قالب جدید شامل بازی با هشت تیم مختلف در مرحله اولیه لیگ خواهد بود.

تیم های لیگ قهرمانان اروپا 

چهار بازی از این هشت بازی در خانه برگزار می شود و چهار بازی دیگر در بازی های معمول خارج از خانه برگزار می شود. نحوه تعیین این هشت تیم به این صورت است. چهار پات وجود خواهد داشت. هر باشگاه دقیقاً در برابر “دو حریف مختلف از هر پات” قرار می گیرد. و این منجر به نبردهای جذاب تر و رقابتی در اوایل مسابقات می شود.

سپس پس از اتمام مرحله لیگ و غبارروبی، هشت باشگاه برتر مستقیماً به مرحله یک هشتم نهایی می‌روند. یک هشتم نهایی این مرحله پلی آف به مرحله یک هشتم نهایی خواهند پیوست. پس از آن همه چیز معمول است، مرحله یک شانزدهم نهایی، یک چهارم نهایی، نیمه نهایی و سپس فینال. تیم های لیگ قهرمانان اروپا 2024-25 نیز معرفی شده اند.

معرفی تیم های لیگ قهرمانان اروپا 2025

هفت باشگاه از مرحله مقدماتی به قرعه کشی مرحله لیگ که برای 29 آگوست 2024 در مقر یوفا در نیون، سوئیس برنامه ریزی شده است، ملحق خواهند شد. ضریب بسیار خوب یوفا به آلمان و ایتالیا این امکان را می دهد که هر کدام پنج باشگاه در این دوره بازی ها داشته باشند. از آلمان، بایرن مونیخ، آر بی لایپزیگ، بوروسیا دورتموند، اشتوتگارت و قهرمانان شکست ناپذیر بوندسلیگا بایر لورکوزن را داریم.

لیگ قهرمانان اروپا 2024-25

ایتالیایی ها نیز این 5 باشگاه را خواهند فرستاد: اینتر، بولونیا، یوونتوس، میلان و آتالانتا. اینتر قهرمان لیگ دسته اول ایتالیا، سری آ است. از فوتبال انگلیس، پس از قرار گرفتن در جمع چهار تیم برتر لیگ انگلیس، منچسترسیتی، آرسنال، لیورپول و استون ویلا را داریم. توپچی ها نتوانستند سیتیزن ها را برای قهرمانی در لیگ شکست دهند، اما، آنها می خواهند در فصل آینده شانس قهرمانی لیگ قهرمانان را داشته باشند.

قرمزها نیز پس از سال‌ها بدون حضور یورگن کلوپ در لیگ قهرمانان اروپا حضور خواهند داشت. پاری سن ژرمن بدون کیلیان امباپه به همراه آ اس موناکو و استاد برستوا نیز تنها نمایندگان لیگ 1 فرانسه خواهند بود. رئال مادرید که در فینال لیگ قهرمانان اروپا این فصل مقابل بوروسیا دورتموند شرکت می کند، در حال حاضر از طریق مسیر لالیگا جایی در اینجا دارد. بارسلونا، خیرونا و اتلتیکو مادرید به قهرمان لیگ اسپانیا خواهند پیوست.

درباره مسابقات لیگ قهرمان اروپا 2024-25

لیگ قهرمانان اروپا 2024-25 هفتادمین فصل از این رقابت‌های معتبر باشگاهی اروپا و سی‌ و سومین فصل از زمانی است که به نام لیگ قهرمانان اروپا تغییر نام داده است. این فصل، با معرفی یک فرمت جدید به نام “سیستم سوئیسی”، به جای مرحله گروهی سنتی، مرحله لیگ یک‌نفره‌ای با حضور 36 تیم را شامل می‌شود.

مسابقات لیگ قهرمان اروپا 2024-25

هر تیم در این مرحله هشت مسابقه برابر هشت تیم مختلف (چهار مسابقه در خانه و چهار مسابقه در خارج از خانه) برگزار می‌کند. هشت تیم برتر به صورت مستقیم به مرحله یک‌هشتم نهایی صعود می‌کنند و تیم‌های رتبه نهم تا بیست‌وچهارم برای کسب بقیه مکان‌های مرحله یک‌هشتم نهایی در پلی‌آف‌های حذفی رقابت خواهند کرد.

دور اول مقدماتی در 9 جولای 2024 آغاز شده و با فینال در 31 می 2025 در ورزشگاه آلیانتس آرنا در مونیخ، آلمان به پایان می‌رسد. لیگ از 17 سپتامبر 2024 آغاز شده و در 29 ژانویه 2025 به پایان می‌رسد. قهرمان لیگ قهرمانان اروپا 2024-25 به بازی های 2025-26 صعود می‌کند و همچنین در سوپر جام اروپا 2025 با برنده لیگ اروپا 2024-25 رقابت خواهند کرد.

برچسب‌ها:
ثبت نام در سایت سیگاری بت