تکنیک های بازی حکم برای برد قطعی و تضمینی!

انتشار : 20 آوریل 2024
تکنیک های بازی حکم برای برد قطعی و تضمینی!

آموزش تکنیک های بازی حکم 

در این پست، تکنیک های بازی حکم را به شما آموزش می دهیم. حکم یکی از رایج ترین بازی های پاسور در ایران می باشد. این بازی ریشه ایرانی-فرانسوی داشته و در غرب هم بازی معروفی محسوب می شود. بازی حکم همچنین یکی از آسان ترین بازی های پاسور می باشد و می توانید در مدت زمان کوتاهی این بازی را یاد بگیرید. در ادامه ما تکنیک های بازی حکم را آموزش می دهیم.

بازی حکم به عنوان یکی از محبوب‌ترین بازی‌های کارتی در ایران، چندین قرن قبل شکل گرفته است. این بازی در قدیم به نام های مختلفی مانند “سرهنگ”، “حاکم”، و “قضات” شناخته می‌شده است. احتمالاً بازی حکم از بازی کارتی فرانسوی به نام “جدو” الهام گرفته شده است. در دهه‌های اخیر، با توسعه بازار بازی‌های کارتی، بازی حکم مورد توجه قرار گرفته و در سطح جهانی شناخته شده است.

باید بگوییم که در میان بازی‌های کارتی مختلف، بازی حکم به دلیل قوانین ساده و هیجان‌انگیزی که دارد، بسیار محبوب است. همچنین بازی حکم به عنوان یکی از بازی‌هایی که به صورت تیمی بازی می‌شود، به خصوص در جشن‌ها و مراسم خانوادگی مورد استفاده قرار می‌گیرد. جالب است بدانید که روال این بازی بسیار ساده و جذاب می باشد.

درباره بازی حکم پاسور

حکم یکی از محبوب‌ترین بازی‌های کارتی در ایران است. این بازی با استفاده از 52 کارت پاسور شروع می‌شود. در این بازی معمولا 4 بازیکن شرکت می‌کنند و به هر بازیکن 5 کارت توزیع می‌شود. سپس هر بازیکن و یاری که دارد، طبق قوانین بازی، سعی می‌کند با کارت قوی‌تر، کارت های حریف را ببرد. سپس بازی به همین شکل ادامه پیدا می‌کند تا همه‌ی کارت‌ها به پایان برسد.

تکنیک های بازی حکم برای برد قطعی و تضمینی!

کسی که بیشترین کارت‌های پوینت‌دار را جمع کرده، امتیاز می‌گیرد. بازی معمولا به هفت دور ادامه می‌یابد و در پایان بازی، کسی که بیشترین امتیاز را کسب کرده باشد، برنده می‌شود. ما در مقالات قبلی، آموزش کامل بازی حکم پاسور را توضیح داده ایم. با ورود به آرشیو مطالب سایت ما، می توانید 0 تا 100 بازی حکم را به طور تخصصی یاد بگیرید.

بیشتر بخوانید: آموزش بازی پاسور بریج (Bridge) + ترفندهای برنده شدن

چگونه در بازی حکم برنده شویم؟

برای برنده شدن در بازی حکم، می‌توانید از راهکارهای زیر استفاده کنید:

آشنایی با قوانین بازی:

در ابتدا باید با قوانین بازی حکم آشنا شوید و بدانید چگونه باید بازی کرد.

تمرین و تجربه:

با تمرین و تجربه در بازی حکم، می‌توانید بهتر با قوانین آن آشنا شوید و مهارت‌های خود را افزایش دهید.

توجه به کارت‌ها:

در بازی حکم، باید به کارت‌هایی که به دست شما می‌رسد توجه کنید و بر اساس آن‌ها تصمیم بگیرید.

رعایت روابط بازی:

می بایست روابط بازی را رعایت کنید و با دوستان خود به صورت دوستانه بازی کنید.

برنامه‌ریزی:

باید در بازی حکم برنامه‌ریزی کنید و قبل از انجام هر حرکت، بهترین تصمیم را اتخاذ کنید.

استفاده از استراتژی‌ها:

برای برد در بازی حکم می‌توانید از استراتژی‌های مختلفی استفاده کنید.

پیش بینی کردن حرکات حریف:

به حرکات حریف دقت کنید و سعی کنید حرکات بعدی او را پیش بینی کنید تا بتوانید بهترین تصمیم را اتخاذ کنید. با رعایت این نکات، می‌توانید در بازی حکم به برد برسید.

تکنیک های بازی حکم پاسور

برای بازی حکم، تکنیک های متعددی وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها برای کسب برد استفاده کنید. در ابتدای بازی، سعی کنید با کارت‌های قوی شروع به بازی کنید. درصورتی که حریف کارت‌های قوی‌ای نداشته باشد، می توانید پویند کسب کنید و در صورت داشتن کارت‌های ضعیف، با پوشیدن کارت‌های کم ارزش شروع به بازی کنید.

تکنیک های بازی حکم برای برد قطعی و تضمینی!

در صورتی که کارت‌های خطرناک مانند آس و شاه‌ها در دست شماست، سعی کنید از آن‌ها در بازی استفاده کنید و حریف را درگیر خطر کنید. اما در صورتی که مطمئن نیستید که با استفاده از کارت‌های خطرناک بتوانید امتیاز کسب کنید، بهتر است از آن‌ها صرف‌نظر کنید. همچنین در بازی حکم، مدیریت کارت‌هایی که دارید بسیار مهم است.

بیشتر بخوانید: ترتیب خال های پاسور براساس ارزش

سعی کنید همیشه کارت‌هایی در دست داشته باشید که بتوانید در صورت نیاز از آن‌ها استفاده کنید و در عین حال، کارت‌های پوینده را به دست حریف بدهید تا او بتواند امتیاز کمتری کسب کند. به علاوه، در بازی حکم، پرداختن به بازی حریف و ارائه فشار به او بسیار مهم است. با نشان دادن کارت‌های خود به حریف، فشار روی او را ایجاد کنید تا او به اشتباه بیفتد و کارت‌های خوب خود را بازی کند.

استراتژی های بازی حکم

پوشیدن کارت:

این تکنیک به معنای بازی کردن کارت‌های کم ارزش در ابتدای بازی است تا حریف به اشتباه بیفتد و کارت‌های خوب خود را بازی کند. در این روش باید توجه کرد که اگر حریف به شما پوشید، شما نیز باید به او پوشیده بازی کنید.

ارائه فشار به حریف:

با نشان دادن کارت‌های خود به حریف، فشار روی او ایجاد می‌کنید تا به خطا بیفتد و کارت‌های خوب خود را بازی کند.

انتخاب رنگ قراردادی:

در ابتدای بازی، با انتخاب رنگ قراردادی، شانس برد شما افزایش می‌یابد. باید توجه داشت که در صورتی که حریف باشد، بهتر است رنگی که کمترین تعداد کارت در آن وجود دارد را انتخاب کنید.

کوچک کردن تعداد پویندها:

برای کسب امتیاز بیشتر، باید سعی کنید تعداد پویندهایی که به دست حریف می‌رسد را کم کنید. باید بازی را با کارت‌های خوب شروع کنید و در صورت امکان، کارت‌های پوینده را به دست خود ببرید.

پرداختن به کارت‌های قوی:

باید به کارت‌های خود دقت کنید و در صورت داشتن کارت‌های قوی، آن‌ها را برای امتیاز بیشتر بازی کنید. درصورتی که کارت‌های خوبی ندارید، بهتر است با کارت‌های کم ارزش شروع به بازی کنید.

بیشتر بخوانید: تاریخچه پاسور یا بازی ورق + معنی نماد روی کارت های پاسور

بهترین سایت بازی حکم آنلاین

سایت‌های بازی حکم به عنوان یک جایگاه آنلاین برای افرادی که علاقه‌مند به بازی حکم هستند، به صورت گسترده‌ای وجود دارند. این سایت‌ها به شما اجازه می‌دهند تا به صورت آنلاین با سایر بازیکنان حکم بازی کنید. به طور کلی، سایت‌های بازی حکم شامل چندین نوع بازی هستند. برخی از این سایت‌ها فقط به شما اجازه می‌دهند تا با دوستان خود بازی کنید.

تکنیک های بازی حکم برای برد قطعی و تضمینی!

در حالی که سایر سایت‌ها می‌توانند یک پلتفرم گسترده باشند که در آن می‌توانید با بازیکنان از سراسر جهان بازی کنید. در بعضی از سایت‌های بازی حکم، شما می‌توانید با استفاده از حساب کاربری خود، امتیاز بگیرید، جایزه ببرید و بازیکنان دیگر را به چالش بکشید. همچنین در برخی سایت‌ها می‌توانید بازی حکم را به صورت رایگان امتحان کنید.

برخی سایت‌ها نیز، نیاز به پرداخت هزینه دارند. برای پیدا کردن سایت‌های بازی حکم، می‌توانید از موتورهای جستجوی مختلف استفاده کنید و سایت‌هایی را که از آن‌ها رضایت دارید را انتخاب کنید. یا اینکه به سادگی بر روی لینک هایی که در پایین صفحه قرار داده ایم کلیک کنید. شما در مدت زمان کوتاهی وارد بهترین سایت بازی حکم آنلاین در ایران خواهید شد.

برچسب‌ها:
ثبت نام در سایت سیگاری بت