چگونه در تخته نرد برنده شویم ؟ + ترفندهای جدید بازی تخته نرد

انتشار : 25 آوریل 2024
چگونه در تخته نرد برنده شویم ؟ + ترفندهای جدید بازی تخته نرد

چگونه در تخته نرد برنده شویم

چگونه در تخته نرد برنده شویم ،دراین پست با ترفندهای بازی تخته نرد آشنا میشویم. تخته نرد یکی از محبوب ترین و قدیمی‌ترین بازی هاي‌ فکری جهان میباشد. این بازی در خاورمیانه و شرق اروپا محبوبیت زیادی ودر حال حاضر تعداد زیادی از افراد در سایت هاي‌ شرط بندی ترجیح می‌دهند شانس خودرا دراین بازی امتحان کنند. برنده شدن در بازی تخته نرد نیازمند تجربه و داشتن اطلاعات کافی درباره نحوه بازی و استراتژی هاي‌ ان میباشد.

بازی تخته نرد چیست؟

چگونه در تخته نرد برنده شویم ؟

این بازی دریک صفحه مشتمل بر 24 خانه بازی میشود، این 24 خانه بـه 4 بخش تقسیم شده اند کـه هر یک شامل 6 خانه میباشد، قسمت وسط تخته نرد کـه چپ و راست تخته را جدا مي نماید «بار» یا پیشخوان نامیده می شود. جمعا 30 مهره در بازی وجوددارد و بـه هر بازیکن 15 مهره تعلق می‌‌گیرد. با تخته چهار بازی مختلف می توان انجام داد.

هدف بازی تخته نرد

در تخته نرد شـما باید تمامی مهره‌هاي‌ خودرا بـه شکلی کـه در تصویر 2 نشان داده شده یعنی در خلاف جهت حرکت عقربه‌هاي‌ ساعت حرکت داده ودر خانه خودی «خانه هاي‌ 1 تا 6 » جمع کرده و سپس از بازی خارج نمایید. برنده نهایی کسی اسـت کـه زودتر تمام مهره‌هاي‌ خودرا از تخته خارج کند.

بیشتر بخوانید: ترفندهای بازی تخته نرد | تخته نرد شرطی | بازی آنلاین تخته نرد | سایت تخت نرد

ترفندهای بازی تخته نرد

وقتی بـه اندازه‌ي کافی بازی کنید، متوجه میشوید کـه حتماً باید از استراتژی هاي‌ تخته نرد استفاده کنید. اگر چه هدف شـما و حریفتان خارج کردن هرچه سریع‌تر مهره‌ها از بازی و بردن رقیب اسـت، اما در میانه راه ممکن اسـت بنا بـه اتفاقاتی «مثلاً زده شدن مهره‌ي شـما»؛ وادار شوید استراتژی خودرا عوض کنید.

چگونه در تخته نرد برنده شویم ؟

 

عموما انتخاب استراتژی بستگی بـه تاس‌هایي کـه در اول بازی ریخته میشود و همچنین نحوه‌ي بازی رقیب شـما دارد. اگر در دست‌هاي‌ اول تاس‌هاي‌ ۵ و ۶ بیاورید و نتوانید خانه‌اي را ببندید، احتمالا وادار شوید بازی سرعتی را در پیش بگیرید. اگر در اوایل بازی چند مهره‌ي شـما زده شود، بهتر اسـت بـه استراتژی‌هاي‌ دفاعی رو بیاورید.

استراتژی دویدن در بازی تخته نرد

در استراتژی‌هاي‌ سرعتی، شـما باید سعی کنید کمتر با رقیب درگیر شده و مهره‌هاي‌ خودرا با سرعت هرچه بیشتر بـه سمت خانه مهره‌هاي‌ سفید ببرید. دراین استراتژی، تک دادن اهمیت کمی دارد. در استراتژی سرعتی، ابتدا مهره‌هایي کـه در سمت رقیب «بالای تصویر» قرار گرفته اند، حرکت داده می شوند.

استراتژی ششدر در بازی تخته نرد

ترفندهای جدید بازی تخته نرد

چگونه در تخته نرد برنده شویم

در استراتژی ششدر کـه یک استراتژی سرعتی در بازی تخته نرد اسـت، شـما باید از تک دادن پرهیز کرده و مهره‌هاي‌ خودرا در قسمت حیاط خلوت مهره‌هاي‌ خودی درکنار یک دیگر بچینید. اینکار، عملا سدی برای حرکت مهره‌هاي‌ رقیب ایجاد کرده و مانع از آزادی عمل رقیب می شود. عموما ششدر کردن در قسمت حیاط خلوت مهره‌هاي‌ خودی اتفاق می‌افتد.

استراتژی حمله ضربتی در بازی تخته نرد

استراتژی حمله ضربتی در حقیقت مکمل استراتژی ششدر بوده و زمانی از ان استفاده میشود کـه رقیب در زمین شـما «قسمت پایین تصویر»؛ تک داده باشد. دراین روش، شـما با زدن مهره‌ي وی و بستن خانه، هم مهره‌ي وی را از بازی خارج کردید و هم خانه را بسته نگه می‌دارید.

بیشتر بخوانید: آموزش بازی تخته نرد + بازی تخته نرد شرطی آنلاین

استراتژی دفاعی در بازی تخته نرد

استراتژی‌هاي‌ دفاعی عموما زمانی در بازی تخته نرد استفاده می شوند کـه تعداد مهره‌هاي‌ زده شده از شـما زیاد شده و شـما در قسمت خانه‌ي مهره‌هاي‌ رقیب، تعداد قابل توجهی مهره داشته باشید. استراتژی‌هاي‌ دفاعی عموما ضدبازی بوده و هدف ان؛ تحت فشار گذاشتن رقیب اسـت.

استراتژی پارکینگ در بازی تخته نرد

چگونه در تخته نرد برنده شویم

استراتژی پارکینگ بـه این معنا اسـت کـه شـما با استفاده از حداقل دو مهره، یکی از خانه‌هاي‌ قسمت خانه‌ي مهره‌هاي‌ رقیب را بسته و هم زمان باقی مهره‌هاي‌ خودرا بـه خانه‌ي مهره‌هاي‌ خودی منتقل می کنید. در همین زمان شـما باید منتظر تک دادن رقیب بوده کـه حداقل یک مهره از رقیب را بزنید. اگر این اتفاق بیفتد و شـما پیشتر تمامی خانه‌هاي‌ خودرا بسته باشید، بازی را از چنگ رقیب درآورده اید.

استراتژی عقب گرد در بازی تخته نرد

وقتی تعداد مهره‌هاي‌ زده شده شـما زیاد شود، بهتر اسـت سعی کنید تا آنجا کـه می توانید خانه‌ها را در قسمت خانه‌ي مهره ‌هاي‌ رقیب ببندید و مانع از ورود مهره‌هاي‌ رقیب بـه خانه خود شوید. شـما با اینکار برای خود زمان خریده و منتظر میمانید تا رقیب بالاخره تک داده تا ان را بزنید. استفاده از این استراتژی اصولا توصیه نمیشود.

چگونه در تخته نرد برنده شویم

چرا کـه عملا شـما بـه رقیب خود فرصت می دهید تا تمامی مهره‌ها را یا در خانه‌ي خود و یا در حیاط خلوت خود جمع کند. در مواقعی کـه بـه این استراتژی رو بیاورید، عموما با طعنه‌ها و کنایه‌ روبه‌رو شده و اطرفیان بـه شـما میگویند کـه برعکس داری مهره‌هاتو جمع می‌کنی!

 

خودتان را یک حرفه اي نشان دهید

در حال حاضر، تاس ها از پلاستیک رزین ساخته می شود اما در گذشته چوب یا عاج ساخته میشدند. این بازی تاریخچه ۵ هزار ساله دارد. در میان حرکت ها از رقیب خود بپرسید کـه آیا با عبارت roll them bones آشنایی دارد. تاس از استخوان ساخته می‌ شده اسـت. استخوان مچ گوسفند یا گاو. حالا کـه با اعتماد بـه نفس و هوشمند بـه نظر می رسید وقت شروع اسـت.

برچسب‌ها:
ثبت نام در سایت سیگاری بت