رکوردهای کریستیانو رونالدو در یورو 2024

انتشار : 19 ژوئن 2024
رکوردهای کریستیانو رونالدو در یورو 2024

رکوردهای کریستیانو رونالدو در یورو 2024 

در این پست، درمورد رکوردهای کریستیانو رونالدو در یورو 2024 صحبت می کنیم. کریستیانو رونالدو، کاپیتان 39 ساله پرتغال، از تیم کشورش به عنوان “عشق زندگی خود” یاد کرد، آن را “هدیه” خواند و امیدوار است تا بتواند همچنان در سطح بالا بازی کند. پیش از ششمین حضور تاریخی اش، رونالدو با دو گل در پیروزی 3-0 روز سه شنبه مقابل جمهوری ایرلند برای این مسابقات آماده شد.

این بازیکن هم اکنون تعداد گل های خود را برای تیم ملی به 130 گل رسانده است. رونالدو که سابقاً در رئال مادرید و منچستریونایتد بازی میکرد، از سال 2003 نماینده پرتغال بوده است. تحت هدایت روبرتو مارتینز، پرتغال در حال حاضر یکی از مدعیان قهرمانی یورو 2024 است. رقابت های پرتغال در گروه F جام ملت های اروپا از 18 ژوئن برابر چک آغاز می شود.

کریستیانو رونالدو در یورو 2024

کریستیانو رونالدو، در سن 39 سالگی، هدایت پرتغال را در تلاش برای کسب قهرمانی اروپا یک بار دیگر – احتمالاً در آخرین رقابت مهم دوران حرفه‌ای فوق‌العاده‌اش- هدایت خواهد کرد. رونالدو عامل اصلی پیروزی پرتغال در یورو 2016 و راهیابی آنها به این تورنمنت بود، زیرا تیم روبرتو مارتینز در هر 10 بازی خود پیروز شد.

رکوردهای کریستیانو رونالدو در یورو 2024 

رونالدو که در اولین بازی خود در یورو 2004، 19 سال داشت، توانایی شکستن یک رکورد را تنها با رفتن به زمین دارد. او بدون شک می تواند تنها بازیکن مردی باشد که در 6 یورو نماینده کشورش بوده است و او را به تنها بازیکنی تبدیل می کند که این کار را انجام داده است. چندی پیش تایید شد که ستاره پرتغالی در ششمین تورنمنت یورویی خود شرکت خواهد کرد.

رکوردهایی که رونالدو می تواند بشکند

رونالدو تاکنون 7 پاس گل داده است. ستاره پرتغالی همچنین ممکن است به رکورد موجود گل‌ها و پاس گل‌های خود اضافه کند تا به بازیکنی تبدیل شود که بیشترین تعداد گل و پاس گل را در مجموع دارد – که در حال حاضر 21 است. او با بازی در ششمین تورنمنت خود در تابستان امسال، رکورد بیشترین بازی (و حضور متوالی) را پشت سر خواهد گذاشت.

رونالدو که اکنون با 25 بازی در جایگاه نخست قرار دارد، ممکن است رکورد خود را در این رده نیز بشکند. این مهاجم باتجربه همچنین ممکن است رکوردهای خود را برای بیشترین دقایق بازی (2155) و بیشتر بازی هایی که به عنوان کاپیتان انجام داده است بشکند (او اکنون با 16 دقیقه پیشتاز است). کریستیانو ممکن است از رکوردهای خود برای بیشترین برد (12) و گل (14) در این رقابت ها عبور کند.

مسن ترین بازیکنی که در جام ملت های اروپا گل زده است

باید بگوییم که رونالدو در حال حاضر صاحب همه رکوردهای حمله نیست. البته از سال 1980، رکورد بیشترین موقعیت های ایجاد شده در اختیار یک بازیکن بزرگ پرتغالی است، اما نه رونالدو. بلکه لوئیس فیگو بازیکن افسانه ای پرتغالی با 42 موقعیت در صدر قرار دارد. رونالدو همچنین، می تواند مسن ترین بازیکنی باشد که در یورو گل زده است.

کریستیانو رونالدو در یورو 2024

اما رونالدو حتی در 39 سالگی، مسن ترین بازیکن تیم پرتغال نیست، بلکه هم تیمی او پپه این عنوان را دارد. پدیده پرتغالی این پتانسیل را دارد که از ایویکا واستیچ اتریشی که با 38 سال رکورد مسن ترین گلزن تاریخ مسابقات را در اختیار داشت، پیشی بگیرد. این مدافع در سال 2008 در تساوی 1-1 مقابل لهستان گلزنی کرده بود.

سه سال پیش، لئوناردو بونوچی ایتالیایی در سن 34 سالگی وقتی مقابل انگلیس به تساوی رسید، گلزنی کرد. اما همچنان، رکورد واستیچ دست نخورده باقی مانده است. آیا رونالدو می تواند آن را در یورو 2024 بشکند؟ فقط زمان می تواند بگوید. اگر کریستیانو به آن رکورد نرسد، می تواند مقابل 50 کشور گلزنی کند و یک رکورد در بین گلزنان جام ملت های اروپا را به نام خودش ثبت کند.

گلزنی رونالدو در مقابل 50 کشور مختلف

در رده بندی فوتبال، پرتغال رتبه ششم جهان را دارد. و امسال این تیم از نظر آماری ساده‌ترین گروه را در بین تمامی رتبه‌های برتر دارد، زیرا هیچ یک از حریفانش در بین 35 تیم برتر قرار ندارند. گرجستان با 75 رتبه پایین‌ترین تیم رقابت‌ها است و پس از آن جمهوری چک با رتبه 36 و ترکیه با رتبه 40 قرار دارند.

رکوردهای کریستیانو رونالدو

بدون احتساب ضربات پنالتی، رونالدو در مقابل 47 تیم مختلف 128 گل ملی برای کشورش به ثمر رسانده است. کریستیانو رونالدو مقابل 47 کشور گل زده است و در صورت صعود پرتغال به مرحله پایانی رقابت ها، ممکن است تا پایان رقابت ها به 50 کشور گل بزند. او پیش از این دو بار مقابل جمهوری چک گلزنی کرده است اما هنوز به ترکیه و گرجستان گل نزده است.

باید بگوییم که رونالدو در جام جهانی فوتبال 2026، 41 ساله خواهد شد. کانادا، مکزیک و ایالات متحده قرار است میزبان این رقابت ها باشند. آیا او می تواند در مجموع 8 گل خود در جام جهانی را بهبود بخشد یا نه؟ باید صبر کرد و دید. یوروهای بعدی نیز در سال 2028 در بریتانیا و ایرلند برگزار خواهد شد. و ما امیدواریم که کریستیانو را تا قبل از 50 سالگی در تورنمنت های بین المللی ببینیم.

برچسب‌ها:
ثبت نام در سایت سیگاری بت