نحوه برنده شدن در پاوربال با کمک ریاضیات

نحوه برنده شدن در پاوربال با کمک ریاضیات

نحوه برنده شدن در پاوربال با کمک ریاضیات 

در این پست، نحوه برنده شدن در پاوربال با کمک ریاضیات را به شما خواهیم گفت. بازی لاتاری یک بازی اعداد است. بالاخره یک نفر باید برنده شود، درست است؟ اگرچه همه دارندگان بلیط شانس یکسانی برای جمع آوری یک جکپات عظیم پاوربال یا مگا میلیون ها دارند، عواملی وجود دارند که می توانند شانس برنده شدن شما را حتی با مبلغ ناچیز افزایش دهند.

 

پس بیایید به ریاضیات پشت همه بازی های بخت آزمایی نگاهی داشته باشیم. به دست آوردن ثروتی که زندگی را تغییر می دهد از یک بلیط 2 دلاری سورئال به نظر می رسد. این بسیاری از آمریکایی ها را وسوسه می کند تا این رویای دست نیافتنی را به صورت هفتگی دنبال کنند. شایان ذکر است، تنها در سال 2020، آمریکایی ها 90 میلیارد دلار را به بازی های بخت آزمایی اختصاص دادند.

 

آمریکایی ها در طی 3 سال گذشته، به ویژه جکپات پاوربال را هدف قرار دادند. با افزایش تدریجی بخت آزمایی ها، با افزایش دشواری و در نتیجه باخت بیشتر بلیت ها، جذابیت جکپات های عظیم تشدید می شود. همین باعث افزایش خرید بلیط و متعاقبا افزایش درآمدهای ایالتی می شود. برای کسانی که به فکر شرکت در بخت آزمایی هستند، مهم است که شانس واقعی برنده شدن پول را درک کنند.

 

شانس برنده شدن در جکپات پاوربال

جکپات پاوربال با قرعه کشی استاندارد Pick-6 متفاوت است. زیرا به عنوان یک بازی Pick-5+1 عمل می کند و نیاز به انتخاب دقیق توپ جایزه دارد، که حتی می تواند با یکی از توپ های سفید مطابقت داشته باشد. این راه‌اندازی، علیرغم حفظ ظاهر سیستم Pick-6، چالش تضمین جک‌پات را به‌طور چشمگیری افزایش می‌دهد.

نحوه برنده شدن در پاوربال با کمک ریاضیات 

کسب یک جایزه جزئی در پاوربال تنها با زدن توپ جایزه امکان پذیر است. از آنجایی که جکپات پاوربال قرعه کشی نهایی است، هر بازیکن شانس برنده شدن را تا پایان قرعه کشی حفظ می کند. به دست آوردن جکپات پاوربال نیاز به پیش‌بینی دقیق 5 عدد برنده از 45 توپ سفید، در کنار تطابق دقیق توپ جایزه دارد. در نسخه اصلی پاوربال در سال 1992، نتایج بالقوه به صورت زیر محاسبه شد:

 

(455) x 45 = 45 x 455 x 40 = 54,979,155.

 

بر اساس اخبار بخت آزمایی آنلاین در ایالات متحده آمریکا، همانطور که قرعه کشی اولیه پاوربال در سال 1992 نشان داد، هر بلیط با شانس وحشتناکی از 1 در 55 میلیون برای تضمین پیروزی روبرو بود. برای درک این موضوع، احتمال به دست آوردن این جکپات کمتر از برگرداندن یک سکه و هد فرود 25 بار متوالی بود. این احتمال تقریباً 33.5 میلیون محاسبه می شود که به توان 2 افزایش یابد.

 

بیشتر بخوانید: پاوربال چیست و چگونه در آن شرکت کنیم؟

 

از جکپات پاوربال تا مگا میلیونز

جذابیت بخت‌آزمایی‌های پول‌های کلان، به‌ویژه جک‌پات پاوربال، باعث موفقیت چشمگیری برای ایالت‌های شرکت‌کننده شد و درآمد قابل‌توجهی از فروش بلیت‌های لاتاری ایجاد کرد. با مشاهده این پیروزی، ایالت های بیشتری به مبارزه پیوستند و قرعه کشی های Pick-5+1 خود را معرفی کردند و در نهایت به چیزی که اکنون به عنوان مگا میلیونز شناخته می شود، همگرا شدند.

 

در حال حاضر، همه 45 ایالت که بلیط های بخت آزمایی را به فروش می رسانند، هم پاوربال و هم مگا میلیونز را ارائه می دهند (به استثنای آلاباما، آلاسکا، هاوایی، نوادا و یوتا). به خاطر داشته باشید که می توانید مگا میلیونز را از خارج از ایالات متحده نیز بازی کنید. با گذشت زمان، این قرعه‌کشی‌ها به‌طور دوره‌ای تعداد توپ‌های خود را تغییر می‌دهند.

 

همچنین، آنها پیوسته به سمت تنظیماتی گرایش پیدا می‌کنند که چالش تضمین جک‌پات را تشدید می‌کند. حتی افزایش جزئی در تعداد توپ‌های سفید تأثیر قابل‌توجهی دارد و پاوربال و مگا میلیونز چندین تنظیم از این قبیل را بررسی کرده‌اند. در تنظیمات حاضر، مگا میلیونز با 70 توپ سفید و 25 توپ جایزه عمل می کند، در حالی که پاوربال شامل 69 توپ سفید و 26 توپ جایزه است.

 

بیشتر بخوانید: رایج ترین اعداد پاوربال لاتاری 2024 و برنده شدن میلیاردها پول

 

احتمال برنده شدن در پاوربال و مگا میلیونز

پاوربال 292201338 نتیجه ممکن را در بر می گیرد که به طور جزئی شانس را به نفع بردن کمی آسان تر از مگا میلیونز تغییر می دهد. برای ساده تر، برآورد 300 میلیون نتیجه برای هر دو قرعه کشی کافی است. در میان این تغییرات، برنده شدن در جکپات پاوربال 2022 به 1 در 292 میلیون در هر بلیط کاهش می یابد.

آموزش برنده شدن در پاوربال

نحوه برنده شدن در پاوربال با کمک ریاضیات

 

و در نتیجه، باید بگوییم که وظیفه به دست آوردن پیروزی در پاوربال یا مگا میلیونز از چالش برگرداندن سکه و فرود هد 28 بار متوالی فراتر می رود. همین هم در مقایسه با 25 ورق متوالی سکه، دشواری را به میزان قابل توجهی به شانس 1 در 8 افزایش می دهد. به منظور بازدید از بزرگترین سایت بخت آزمایی آنلاین ایران می توانید به لینک های پایین صفحه مراجعه کنید.

 

قرعه کشی بیشتر و افزایش قیمت بلیط

تغییرات قابل توجه در چشم انداز بخت آزمایی شامل افزایش قیمت بلیط از 1 دلار به 2 دلار و افزایش دفعات قرعه کشی است. باید بگوییم که در حال حاضر دارای 3 نقاشی پاوربال و 2 مگا میلیون در هفته، برخلاف قرعه کشی یک بار در هفته قبلی. این تغییرات منجر به ظهور جک‌پات‌های بزرگتر و ماندگارتر شده است.

 

در ژانویه 2022، جکپات پاوربال به دنبال قرعه کشی های متوالی متعدد بدون برنده از 500 میلیون دلار گذشت. تا آوریل 2022، جکپات پاوربال بار دیگر از مرز 300 میلیون دلار عبور کرد. چنین اتفاقاتی غیرمعمول نیست: هم پاوربال و هم مگا میلیونز بیش از 50 بار به مرز 300 میلیون دلار جکپات و 20 بار به آستانه 500 میلیون دلار رسیده اند.

 

به خاطر داشته باشید: هر دلاری که در آن جک‌پات‌ها جمع‌آوری می‌شود، اساساً با خرید بلیط‌های بازنده توسط بازیکنان دیگر تأمین می‌شود. از هر بلیط فروخته شده، یک دلار به جوایز کمک می کند، در حالی که بقیه درآمد را تشکیل می دهند. تقریباً کل مجموعه جوایز به جکپات وارد می‌شود و ارزش آن را تقریبی تقریبی از حجم بلیط‌های ناموفق در قرعه‌کشی‌های متعدد می‌کند.

 

بیشتر بخوانید: بهترین راه ها برای انتخاب شماره های برنده بخت آزمایی

 

احتمال برنده شدن جکپات پاوربال 300 میلیون دلاری

احتمال خرید بلیط و تضمین نشدن جکپات به صورت 1 – 1/N محاسبه می‌شود، که در آن N کل نتایج را نشان می‌دهد (302,575,350 برای مگا میلیونز). با فرض استقلال بین بلیط ها، شانس هیچ یک از آنها را نمی توان به صورت زیر تخمین زد:

 

(1-1/N)^T

 

وقتی N = 302,575,350 و T = 300,000,000، احتمال به 37.1% محاسبه می شود، تقریباً 1 در 2.7.

 

اگر یک میلیارد جکپات پاوربال وجود داشت؟

خب، T را روی 1,000,000,000 تنظیم کنید. احتمال یک میلیارد بلیط ناموفق تقریباً 3.7٪ است، تقریباً 1 در 27. تا فوریه 2022، پاوربال و مگا میلیونز، در قالب های فعلی خود، شاهد 67 پرداخت جکپات بوده اند. در این میان، 27 مورد از 67 (40.3٪، 1 در 2.5) از 300 میلیون دلار فراتر رفت.

 

همچنین، 3 مورد از 67 (4.5٪، 1 در 22) از 1 میلیارد دلار فراتر رفت. دقت پیش بینی های ریاضی قابل توجه است! یک همبستگی با ثابت ریاضی قابل توجهی وجود دارد که با “e” نشان داده می شود. مقدار e را می توان به عنوان حد زیر توصیف کرد:

 

(1+1/N)^N

 

با افزایش تدریجی N، تقریباً به 2.718 نزدیک می شود. این تعریف همچنین نشان می دهد که 1/e نشان دهنده حد زیر است:

 

(1-1/N)^N.

 

در فرمول قبلی ما، تنظیم N و T روی 300 میلیون نشان می‌دهد که 1/e تقریباً برابر با احتمال مشاهده 300 میلیون بلیط ناموفق متوالی مگا میلیونز است. چنانچه این رقم را به 600 میلیون افزایش دهیم، نشان می دهد که تقریباً 1/(e^2) شانس (1 در 7.4) برای مشاهده 600 میلیون بلیط ناموفق متوالی وجود دارد. احتمال افزایش جکپات مگا میلیونز را تا 600 میلیون دلار قبل از ظهور برنده تخمین می زند.

 

بیشتر بخوانید: 6 بخت آزمایی با بهترین شانس برنده شدن بالا

 

اگر همه بلیط های بخت آزمایی را بخریم چه می شود؟

آیا امکان کسب سود با بازی در قرعه کشی مگا میلیونز یا جکپات پاوربال وجود دارد؟ برای حل این موضوع، بیایید در نظر بگیریم که اگر همه 302،575،350 بلیط مگا میلیون خریداری شوند، چه اتفاقی می افتد. به دست آوردن هر بلیط، یک برنده جکپات تضمینی را تضمین می کند، در کنار ادعای هر جایزه کوچکتر در قرعه کشی.

راه های برنده شدن در پاوربال

نحوه برنده شدن در پاوربال با کمک ریاضیات

 

با محاسبه دفعات برنده شدن هر جایزه کوچک و محاسبه مبلغ کلی تضمین شده (به استثنای جکپات)، بینش ها ظاهر می شود. مگا میلیونز با مجموعه ای از 70 توپ سفید و 25 توپ جایزه، 70 توپ سفید را به 5 توپ برنده و 65 توپ بازنده تقسیم می کند. نکته مهم اینجاست: اگر هر بلیط خریداری شود، برنده آن به 75 میلیون دلار می رسد که جکپات شامل آن می شود!

 

با این حال، آیا خرید همه بلیط های بخت آزمایی همچنان یک تلاش سودآور است؟ در نگاه اول، اگر جکپات از حدود 530 میلیون دلار فراتر رود، ممکن است سودآور به نظر برسد. اما جکپات پاوربال در اقساط 20 ساله پرداخت می شود. اکثر برندگان یک پرداخت فوری کوچکتر را انتخاب می کنند، که این معمولاً حدود نیمی از جکپات تبلیغاتی است.

 

معتبرترین سایت شرط بندی بین المللی
ثبت نام در سایت سیگاری بت