آموزش بازی پابجی موبایل حرفه ای Pubg Mobile ترفندهای جدید

آموزش بازی پابجی موبایل حرفه ای Pubg Mobile ترفندهای جدید

آموزش بازی پابجی موبایل حرفه ای Pubg Mobile 

در این پست آموزش بازی پابجی موبایل را مرور می کنیم. بازی پابجی Pubg Mobile در حال حاضر جزو محبوب ترین بازی هاي‌ موبایلی می‌باشد، این بازی بالغ بر 500 میلیون کاربر در سراسر جهان دارد. بازی پلیر ان ‌ناونز بتل‌ گراندز «PUBG» درسال گذشته یکه تاز اصلی صحنه بازی هاي‌ چند نفره بوده است. تجربه هیجان انگیز و نزدیک به واقعیت در دنیایی وسیع و پرجمعیت دلیل اصلی موفقیت این بازی اسـت.

 

آموزش کامل بازی پابجی Pubg موبایل

بعد از این که وارد با پابجی موبایل می‌شوید باید در ابتدا کارکتر شخصیتی خودرا انتخاب کنید درقسمت راست تصویر روی گزینه Shop کلیک کنید تا لباس و اسلحه مدنظر خودرا تهیه کنید. برای دریافت ماموریت ها و امتیازات و جوایز به قسمت Event بروید.

آموزش بازی پابجی موبایل حرفه ای Pubg Mobile + ترفندهای جدید

در سمت چپ تصویر دو آیکون Friends و invite پیداست با استفاده از این دو آیکون می توانید دوستان جدید برای بازی کردن پیدا کنید یا این که از دوستان خود تقاضای وارد شدن به کلن خود کنید، برای انتخاب لوکیشن بازی باید زیر آیکون استارت قسمت مود را انتخاب کنید.

 

Classic Mode مود کلاسیک

مود کلاسیک بازی همان مود و لوکیشن اصلی بازی Pubg Mobile است که در مدت زمان 20 تا 30 دقیقه 100 کاربر به‌ صورت هم زمان می‌توانند در ان مبارزه کنند.

 

Arcade Mode مود آرکید

مود آرکید Arcade Modeشامل چندین مود است که این فرصت را به کاربران می دهد تا در لوکیشن هاي‌ گوناگون با هدف و زمان مشخص بازی کنند کـه در ادامه بـه بررسی تک تک ان ها خواهیم پرداخت

 

Quick Match در بازی پابجی

در حقیقت می‌توان گفت حالت اصلی مود Arcade Mode اسـت Quick Match است کـه در ان کاربران دریک نقشه کوچک با یک دیگر درگیر میشوند و طبق معمول هشت دقیقه طول میکشد.

 

Sniper Training

مود Sniper Training مخصوص کاربرانی اسـت کـه به جای یک بازی تهاجمی و سریع دوست دارند با حوصله و از راه دور با تفنگ دوربین دار هدف خودرا نقش بر زمین کنند این مود معمول تا 15 دقیقه طول میکشد.

 

Mini Zone

آموزش بازی پابجی موبایل حرفه ای Pubg Mobile + ترفندهای جدید

مینی زون بازی Pubg Mobile حال و هوای همان مود کلاسیک را دارد با این تفاوت کـه فقط در روز هاي‌ شنبه – یکشنبه – سه شنبه – پنجشنبه بازی بازی کردن کاربران باز اسـت . ارائه کنندگان بازی در اینروزها بخش کوچکی از لوکیشن کلاسیک را در اینبخش برای کاربران باز می کنند.

 

روش بازی پابجی چگونه است؟

بعد از انتخاب کاکتر، لباس، مهمات، ماموریت، و لوکیشن حال وقت ان رسیده کـه در بالای صفحه مود روی آیکون هاي‌ First-Person Perpetive«FPP» اول شخص و یا Third- Peron Perpective سوم شخص یکی را انتخاب کنید و روی دکمه استارت را کلیک کنید. حال 60 ثانیه طول میکشد تا هواپیما نفربر بیاید و کاربر را بـه جزیره پابجی ببرد.

آموزش بازی پابجی موبایل حرفه ای Pubg Mobile + ترفندهای جدید

بعد از سوار شدن در هواپیما باید نقطه کـه می‌خواهید در ان بازی را شروع کنید را روی نقشه انتخاب کنید و سپس آیکون Jump را بفشارید. از آنجا کـه کاربر در ابتدای بازی هیچ مهمات و اسلحه اي ندارد بهتر اسـت برای فرود ساختمان هاي‌ بزرگ و یا قرمز رنگ را برای پریدن انتخاب کند. زیرا بسته هاي‌ لباس و تجهیزات در آنجا بیشتر پیدا می شود.

 

انتخاب اسلحه مناسب و تجهیزات در Pubg

باید خیلی سریع اسلحه و تجهیزات مناسب خودرا پیدا کنید تا از دیگر رقبا جلوتر بیوفتید شناخت انواع اسلحه و انتخاب صحیح در بازی پابجی موبایل بسیار مهم اسـت. مثلاً شاتگان و پیستول برای فواصل نزدیک بسیار مناسب هستند بخصوص زمانی کـه کاربر در ساختمان بـه دنباتل هدف خود می‌گردد.

آموزش بازی پابجی موبایل حرفه ای Pubg Mobile + ترفندهای جدید

در باقی موارد کـه کاربر در حال رفتن بـه سمت هدفی خاص از روی نقشه اسـت AK47 و M16 می‌توانند در فاصله هاي‌ نزدیک و کمی هم دور بسیار کارآمد اسـت. بـه ترتیب بعد از انتخاب سلاح جلیغه و کلاه باید بـه دنبال جعبه کمک هاي‌ اولیه بروید تا برای ریکاوری و سلامت در طول بازی از ان استفاده کنید این کمک ها در سه حالت مختلف بـه کاربران بازی در Pubg Mobile ارائه می شود:

 

Bandage:

ده درصد جان کاربر را ریکاوری می‌کند.

 

First Aids Kit:

هفتاد و پنج درصد جان کاربر در بازی پابجی ریکاوری می شود.

 

Painkillers:

صد در صد جان کاربر با استفاده از این کمک دکتری ریکاوری می شود.

 

نکات مهم در بازی پابجی موبایل

حرکت مهمترین عنصر زنده ماندن در بازی Pubg Mobile اسـت ؛ دراین بازی هیچ کجا امن نیست دائما باید در حرکت باشید ؛ کاربرثابت بهترین هدف برای اسنایپر اسـت، برای این کـه زمان و محل مناسب را برای تیر اندازی پیدا کنید بهتر اسـت پشت درخت، ساختمان، کاور کنید یا اگر در فضای باز هستید حتماً حتماً روی زمین دراز بکشید و بازیکن حمله کننده رابا تیر بزنید.

آموزش بازی پابجی موبایل حرفه ای Pubg Mobile + ترفندهای جدید

دراین بازی وسایل نقلیه بسیاری برای جابه جایی وجوددارد بـه محض این کـه چند نفر بـه طور هم زمان بـه شـما حمله کردند از انها استفاده کنید و از محل متواری شوید. هرگاه کاربری را از پا در می آورید جعبه مهمات او بـه زمین میوفتد با سرعت بـه سمت جعبه مهمات بروید در گوشه بالا سمت راست روی آیکن جعبه مهمات را فشار بدهید تا مهمات او از ان شـما شود.

 

موج دیوار آبی پابجی موبایل

عده اي از کاربران بازی Pubg Mobile بـه جای بازی کردن در گوشه اي پناه میگیرند و وقتی تعداد زیادی از کاربران از پا درآمدند تازه شروع بـه بازی کردن می کنند موج دیوار آبی برای سو استفاده نکردن این گروه از بازیکنان اسـت ؛ پس از فعال شدن این موج تا زمانی کـه کاربر در ان باشد کم کم جانش کم می شود برای در امان بودن از این موج باید بـه نقشه سمت راست توجه کنید وهمیشه در ناحیه امن و دایره سفید قرار بگیرید.

 

جعبه ارسالی تجهیزات از هواپیما PUBG

آموزش بازی پابجی موبایل حرفه ای Pubg Mobile + ترفندهای جدید

کسانی کـه زودتر بـه جعبه ارسالی تجهیزات از هواپیما برسند شانس بیشتری را نسبت بـه بقیه برای اول شدن دارند، هواپیما از بالای سر کاربران جعبه اي با دود قرمز را رها میکند. کاربر باید خیلی زود خودرا بـه جعبه برساند و سریع وسایل مورد نیاز خودرا بر دارد و پناه بگیرد زیرا بقیه بازیکنان هم برای فول کردن تجهیزات خود خیلی زود بـه محل فرود جعبه خواهند رسید.

 

چگونه در بازی پابجی حرفه ای شویم؟

آموزش بازی پابجی موبایل حرفه ای Pubg Mobile + ترفندهای جدید

فراموش نکنید کـه بـه مهمات نیاز دارید. هر چه بیشتر بهتر! برای تجهیزات بـه دنبال ساختمان‌هاي‌ بزرگتر باشید. اما بـه یاد داشته باشید کـه رقبا نیز بـه دنبال همین تجهیزات هستند. بنابر این اگر در ابتدای بازی وارد ساختمانی شدید و دشمنان را دیدید، سعی کنید با ان‌ها درگیر نشوید. بهتر اسـت پیش از فرود ساختمان‌هایي کـه بزرگ هستند و تجهیزات بیشتری دارند را علامت بزنید ودر جایگاه مناسب فرود بیایید.

 

همه ی چیز را بردارید

اسلحه، جلیقه، کلاه و بسته‌هاي‌ سلامتی را بـه ترتیب اولویت بردارید. در استراتژی بازی پابجی نمی توان گفت کـه کدام سلاح بهتر اسـت. این موضوع بـه سبک مبارزه شـما بستگی دارد. سعی کنید اسلحه‌هاي‌ دوربین‌دار را انتخاب کنید تا بتوانید دشمنان را از راه دور نیز مورد هدف قرار بگیرید.

 

ترفندهای بازی پابجی Pubg

آموزش بازی پابجی موبایل حرفه ای Pubg Mobile + ترفندهای جدید

انجام بازی‌هاي‌ اکشن و حساسی چون پابجی با استفاده از صفحات لمسی موبایل‌ها چندان ساده نیست. شـما باید هم زمان همه ی چیز را مدیریت کنید و اگر در حال مبارزه باشید، اینکار سخت‌تر میشود. سازندگان پابجی با ارائه سه کلید خودکار این مشکل را حل کرده‌اند.

 

کلید خودکار دویدن

وقتی شروع بـه دویدن میکنید و مدتی بدون توقف می‌دوید، گزینه Keep Sprint مقابل شـما ظاهر میشود. هنگام ظاهر شدن، گزینه analog فعال اسـت. اما زمانی کـه ان را بـه Keep Sprint تغییر دهید، بازیکن بـه صورت اتوماتیک بـه مسیر خود ادامه میدهد. بنابر این دیگر نیازی نیست فرایند حرکت را بـه صورت دستی مدیریت کنید.

 

دید آزاد «Free look» در بازی پابجی

در محدوده بالای سمت راست صفحه یک آیکون چشم وجوددارد. با کلیک روی این آیکون میتوانید تمام اطراف خودرا ببینید. با استفاده از چشم دیگر نیازی نیست بـه اطراف بچرخید. تا زمانی کـه انگشت شـما روی این گزینه باشد، می توانید آزادانه اطراف را نگاه کنید. این قابلیت زمانی بـه کار می آید کـه در حال حرکت هستید.

 

چاپیدن خودکار منابع «Auto loot»

همانگونه کـه در ابتدای آموزش بازی پابجی موبایل گفته شد، شـما باید منابع مخلتفی برای ادامه بازی بردارید. اما آیا همه ی ان‌ها بـه چشمتان میخورد؟ آیا حواس تان همیشه هست کـه ان‌ها را بردارید؟ برای اسانی کار میتوانید Auto loot را فعال کنید و بازی را ادامه دهید. شـما کار خودرا انجام می دهید و حتی ممکن اسـت منابع را نبینید. اما ان‌ها را بر خواهید داشت.

 

اسلحه ‌های خودکار در بازی Pubg

آموزش بازی پابجی

در استراتژی بازی پابجی موبایل باید کار با اسلحه‌ها را نیز بدانید. عده اي از اسلحه‌ها هم بـه صورت دستی و هم اتوماتیک کار میکنند. حالت اتوماتیک ان‌ها برای نبردهای نزدیک اسـت. اما برای فاصله‌هاي‌ دور سعی کنید خودتان هدفگیری و تیراندازی را بـه صورت دستی انجام دهید. با اینکار احتمال بروز خطا کم‌تر می شود. مدیریت زمان از مهمترین نکات استراتژی بازی پابجی موبایل اسـت.

 

استراتژی بازی پابجی موبایل

آموزش بازی پابجی موبایل حرفه ای Pubg Mobile + ترفندهای جدید

نصب بازی Pubg Mobile

اگر منصفانه قضاوت کنیم، بازی با پابجی موبایل نسبت بـه سیستم سخت‌تر اسـت. یکی از مهم ترین نکاتی کـه در پابجی موبایل اهمیت دارد، روش صحیح شلیک و حمله اسـت. در پابجی موبایل شـما نمی توانید بـه صورت هم زمان هم حرکت کنید، هم نشانه بگیرید و هم شلیک کنید. نهایتا می توانید دوتا از این کارها را انجام دهید. شلیک کردن در حالی کـه ثابت ایستاده‌اید، ریسک زیادی دارد. بنابر این بهتر اسـت نشانه‌گیری را حذف کنید.

 

حمله کنید

یک نکته جالب در استراتژی بازی پابجی موبایل وجوددارد؛ حمله کنید! نشانه‌گیری با موبایل، نمی تواند خیلی دقیق باشد. بنابر این زمانی کـه صدای شلیک شنیدید، میتوانید بـه جای پنهان شدن بـه دنبال منبع ان باشید و حمله کنید. البته در استفاده از این ترفند باید دقت کنید. بی‌احتیاطی و حملات بیش از حد باعث شکست خواهد شد.

 

نکات پایانی در مورد بازی پابجی موبایل

آموزش بازی پابجی

توجه بـه نکات جزئی کـه در ادامه بیان می کنیم، خالی از لطف نیست. بـه صدای پاها، شلیک‌ها و هر صدای دیگری توجه کنید. در بازی پابجی صداها اهمیت بسیاری دارند. سعی کنید صدا تولید نکنید ولی صداهای محیط را بـه خوبی بشنوید. اگر قصد فرود روی یک ساختمان را دارید، کمی عقب‌تر از ان را هدف بگیرید تا در جای درست فرود آیید. طبق معمول روی سقف و تراس منابع وجوددارد. مراقب باشید از حلقه امن روی نقشه خارج نشوید.

 

اطلاعات بیشتر درمورد بازی Pubg

طراح: برندان گرین

موتور: Unreal Engine 4

ژانر: Battle royale game

برنامه‌نویسان: Bluehole، PUBG Corporation

 

پلتفرم‌ها:

اندروید

ایکس ‌باکس وان

آی‌اواس

مایکروسافت ویندوز

جوایز:The Game Award for Best Multiplayer Game

 

معتبرترین سایت شرط بندی بین المللی
ثبت نام در سایت سیگاری بت